Grupy LGD

  |  Odsłony: 5832

Stowarzyszenie "Między Ludźmi i Jeziorami"

(Lokalne Grupy Działania)

      
Kazimierz Biskupi Między Ludźmi i Jeziorami Polska

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Ludźmi i Jeziorami” to organizacja pozarządowa zawiązana przez podmioty działające w sektorze społecznym, gospodarczym i publicznym oraz osoby fizyczne. Powstała 21 sierpnia 2006r. Organizacja jest zlokalizowana we wschodniej Wielkopolsce, w centralnej części kraju. Stowarzyszenie zrzesza 5 gmin, z czego 4 leżą na terenie powiatu konińskiego: Kleczew, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Skulsk, natomiast jedna – gmina Ostrowite, położona jest na terenie powiatu słupeckiego.


Czytaj więcej ...

  |  Odsłony: 7260

Stowarzyszenie "Solidarni w Partnerstwie"

(Lokalne Grupy Działania)

      
Stare Miasto Solidarni w Partnerstwie Polska

Impulsem   do   utworzenia   Stowarzyszenia „Solidarni   w   Partnerstwie”   było   uruchomienie w 2004 roku Pilotażowego Programu Leader w ramach którego aktywni mieszkańcy gmin Stare Miasto i Rychwał chcąc wykorzystać szansę wystąpili z inicjatywą utworzenia Lokalnej Grupy Działania. Po dokonaniu wszelkich formalności przyznana pomoc pozwoliła na podjęcie w połowie 2005 roku działań upowszechniających wiedzę o podejściu Leader oraz zaktywizowanie społeczności wiejskich na obszarze dwóch powyższych gmin. Informacje o pozytywnym działaniu LGD docierały również do mieszkańców sąsiednich gmin, co z czasem poprzez samorządy lokalne przyczyniło się do powiększenia obszaru działania Stowarzyszenia o gminy Golina, Grodziec, Rzgów i Tuliszków.


Czytaj więcej ...

  |  Odsłony: 5085

Stowarzyszenie "Wielkopolska Wschodnia"

(Lokalne Grupy Działania)

      
Kramsk Wielkopolska Wschodnia Polska

Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia” działa od 2006 roku. Obejmuje swym zasięgiem 9 gmin: Babiak, Dąbie, Grzegorzew, Koło, Kramsk, Krzymów, Olszówka, Sompolno, Wierzbinek. W ramach Stowarzyszenia działają przedstawiciele sektora społecznego, gospodarczego oraz samorządowego. Lokalna Grupa Działania jest forum generującym pomysły na lokalny rozwój, ale także organizacją poszukującą fundusze na ten rozwój. W ramach swojej działalności Stowarzyszenie „Wielkopolska Wschodnia” organizuje różnego rodzaju szkolenia, spotkania aktywizacyjne, warsztaty rękodzieła, a także podejmuje i wspiera inicjatywy kulturalne służące zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturalnego.


Czytaj więcej ...

  |  Odsłony: 5723

Stowarzyszenie "Solna Dolina"

(Lokalne Grupy Działania)

      
Kłodawa Solna Dolina Polska

 

 

 

Obszar działania Lokalnej Grupy Działania obejmuje trzy gminy: Chodów, Kłodawa i Przedecz. Gminy te położone są w centralnej części Polski i stanowią część powiatu kolskiego wchodzącego w skład województwa wielkopolskiego. Całkowita powierzchnia obszaru objętego funkcjonowaniem Lokalnej Grupy Działania wynosi 283,5 km2. „Solna Dolina” leży w dorzeczu rzeki Warty i korzysta z udogodnień wynikających z atrakcyjnego położenia w centrum kraju, na szlaku trasy A2 oraz magistrali kolejowej łączącej Śląsk z Bałtykiem.


Czytaj więcej ...

 

Pokaż kierunki
      Pokaż opcje

Z :  lub 

Do      :  lub