Artykuły

Solna Dolina na TOUR SALON 2012 Targi Regionów i Produktów Turystycznych

TOUR SALON to przede wszystkim rozmowy na tematy biznesowe, które odbywały się w niesamowitej atmosferze i różnorodnych barwach wielu krajów. TOUR SALON dał możliwość aranżacji spotkań z przedstawicielami firm, a także z indywidualnym odbiorcą usług turystycznych. TOUR SALON 2012 utrzymały formułę podziału targów na dni otwarte dla profesjonalistów (2 pierwsze dni) oraz dni dla indywidualnych klientów. Nie zabrakło też szeregu szkoleń i konferencji poruszających tematykę branżową. Można było się spotkać się z osobami decyzyjnymi z branży w jednym miejscu i czasie! Uroczyste otwarcie targów Tour Salon odbyło się pierwszego dnia targów o godz. 11.00 i po raz pierwszy relacja z targów była transmitowana na żywo na stronach internetowych.


W tym roku REGIONEM PARTNERSKIM BYŁA MAŁOPOLSKA. „Tu warto trafić" - pod takim hasłem, poprzez Małopolski System Informacji Turystycznej (MSIT), region promował się na tegorocznych targach turystycznych Tour Salon. Warto trafić - bo to nie tylko jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce, ale i dlatego, że w Poznaniu zaprezentowało się na niezwykłym, koralowym stoisku. Na stoisko Małopolski trafiało się łatwo : jak przystało na system informacji turystycznej, przewidziano szereg interesujących form zachęcania i ułatwiania zwiedzającym odwiedzin.


KRAJEM PARTNERSKIM tegorocznych targów była PALESTYNA . "Do zobaczenia w Waszym drugim domu - Palestynie" - tymi słowami zachęcała Minister ds. Turystyki i Starożytności państwa Palestyny Rula Maayah podczas uroczystego otwarcia targów. Jest to serce Ziemi Świętej, do którego przyjeżdża coraz więcej Polaków. Na stoisku gościł Ojciec Jerzy Kraj, franciszkanin, osobisty delegat Patriarchy Jerozolimy oraz Kustosz Ziemi Świętej.


Stowarzyszenie „Solna Dolina" na zaproszenie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich brało udział w tegorocznych targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2012 i promowało walory obszaru gmin członkowskich: Kłodawy, Przedcza i Chodowa, prezentując swoje stoisko promocyjne, wyróżniające się z pośród innych, przede wszystkim ciekawą aranżacją, dzięki pracom dostarczonym przez naszych lokalnych twórców, słodkością ciasteczek i rogalików oraz wybornym nalewkom. W drugim dniu targów odbyła się Konferencja pt. „Agroturystyka – współpraca w sieci", zorganizowana przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. W konferencji wzięła udział pani prezes Magdalena Bawej i pracownicy biura Stowarzyszenia „Solna Dolina".

Galeria zdjęć:

{gallery}galeria/2012_tour_salon{/gallery}