JAK SKUTECZNIE STWORZYĆ SIEĆ WSPÓŁPRACY?

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY

W ramach projektu „Agroturystyka – współpraca w sieci” już w listopadzie ponad dwieście osób weźmie udział w spotkaniach warsztatowych dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Cel warsztatów to nawiązanie współpracy pomiędzy pojedynczymi gospodarstwami i budowa wspólnej oferty.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się już 5 listopada w gospodarstwie agroturystycznym „BIOVILLA” w subregionie poznańskim.

Kolejne będą miały miejsce: 

- 12 listopada w gospodarstwie agroturystycznym „OBORA” - w subregionie kaliskim,

- 13 listopada w gospodarstwie agroturystycznym „POZIOMKA”, w miejscowości Kujanki - w subregionie pilskim,

- 19 listopada w gospodarstwie agroturystycznym „FOLWARK MILA” - w subregionie leszczyńskim,

- 27 listopada z gospodarstwie agroturystycznym „ZACISZE” - w subregionie konińskim.

Warsztaty odbywać się będą w godz. 09.00 do 16.00.

WIĘCEJ TURYSTÓW NA WSI

Chcemy zachęcić właścicieli gospodarstw agroturystycznych z Wielkopolski do budowy sieci gospodarstw – czyli wspólnej, uzupełniającej się oferty, która przyciągnie więcej turystów – wyjaśnia Emilia Dunal, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Sieć agroturystyczną budować mogą nie tylko same gospodarstwa, ale też Lokalne Grupy Działania, samorządy czy organizacje pozarządowe.

- Będziemy chcieli przekonać właścicieli gospodarstw agroturystycznych, by zamiast ze sobą konkurować zaczęli współpracować. Ciekawa, dobrze przemyślana oferta, zawierająca szereg atrakcji i możliwości może być silnym bodźcem do rozwoju - mówi Tomasz Bugajski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

JAK PRZYJĄĆ WCZASOWICZÓW?

Podczas każdego ze spotkań uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób utworzyć sieć współpracy,  jak tworzyć wspólne kampanie promocyjne.

- Wykładowcy przekażą też wiedzę z zakresu przygotowania i doboru materiałów promocyjnych, podstawowych zasad prowadzenia stron internetowych – mówi E. Dunal, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW. - Będzie też nauka budowy biznesplanu i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych pod kątem finansowym, w tym z zakresu pozyskiwania funduszy unijnych.

Chętni do udziału w spotkaniach już od piątku, 26.10.2012 roku,  mogą zgłaszać się drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub faksem 61 62 66 069. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorem działań pt. „Agroturystyka – współpraca w sieci” jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego na lata 2012-2013.